2 Ocak 2016 Cumartesi

Senin Yerinde Olsaydım - Lisa Renee Jones - Kitap Yorumu


KÜNYE
Çevirmen:Hülya Bakça
Yayın Tarihi
Orjinal AdıIf I Were You
ISBN9759998141
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı336
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5

ARKA KAPAK


Bu sayfalar, bir kadının yasaklı dünyasına açılan gizemli bir kapı. Kapının ardında ise sıradan birinin asla hayal edemeyeceği bir dünya saklı; acının zevkle, korkunun aşkla karıştığı bir dünya. Tutkunun önüne ne gelirse yakıp küle çevirdiği o ilkel ateşin ve aşkın en saf hali gizli bu satırlarda. Ne duyarsan duy ya da ne görürsen gör devam edebilecek, bana hazzın ve acının en büyüklerini yaşatan gizemli adamın kim olduğunu çözebilecek kadar cesur musun? Benim yerimde olsaydın, cevabın ne olurdu? Sıradan bir lise öğretmeni olan Sara McMillan’ın cevabı evetti. Ta ki bir rastlantı sonucu okuduğu o günlükteki kayıp kadını bulmaya çalışırken, git gide hiç tanımadığı o kadına benzediğini, onun hayatını yaşamaya başladığını fark edene kadar. Rebecca’yı içine çekip yutan, parlak ışıklarla dolu sanat dünyası, Sara’ya boyun eğecek miydi? Yoksa onun da sonu bu ateşli, gizemli ama bir o kadar da tehlikeli adamın kollarında mı gelecekti? Kimdi bu adam? Peki, ya ben kimdim? Korku, nasıl böyle baştan çıkarıcı olabilirdi? Öğrenmeye hazır mısın?
YORUM

Herkese merhaba :) Bu blogta ilk yorumum ile sizlerleyim. Umarım burada da yorumlarımı sever ve takip edersiniz . Eveeet sizleri ilk yorumumla başbaşa bırakıyorum :)


Yoruma  geçmeden önce konudan bahsetmek istiyorum;
Normal hayatında , normal bir lise öğretmeni olan Sara McMillan , tesadüfen arkadaşının bir depoda bulduğu başkasına ait bir günlüğü okumaya başlar. Ve bu günlük şaşırtıcı derecede sırlarla dolu , dikkat çekiçi bir günlüktür. Sara günlüğün sahibini bulmak ve ona günlükleri vermek ister . Kısa bir araştırmadan sonra günlüğün sahibi Rebecca'nın çalıştığı yeri bulur ve onun zengin sevgilisiyle tatile gittiğini öğrenir . Ancak Sara Rebecca ' nın tatile gittiğine inanmamaktadır ve bu gizi çözmek için Rebecca'nın çalıştığı Sanat Galerisinde işe başlar. Kısa bir süre sonra hayatının aynı günlükte okuduğu na benzediğini ve hayatının değişmeye başladığını farkeder.

Yoruma geçecek olursak ; 
Bu roman beni çarptı .. Ciddi cidi yani.Rebecca' nın gizemi , Chiris'in davranışlarında ki sır beynimi yedi resmen 
Kitap konusu itibariyle Yetişkin içerikli . Rebecca' nın günlüğü BDSM odaklı ama bu konu üzerinde pek fazla durmamış yazar . Malum sahneler tam dozunda hiç abartı yok. Zaten kitabın bu konusu üzerinde durmayacağım ben  Asıl konu kitabın gizemi . Kitap baştan aşağı sır kokuyor. Herkesin bir sırrı var ve size çok küçük ip uçları veriliyor ancak çözemiyorsunuz. Hah tamam işte buldum ! dediğiniz yerin kitapla uzaktan yakından alakası olmadığını farkediyorsunuz .Ben genel olarak bir sır üzerine kurulmuş kitapları ve bunu çözerken kafa patlatmayı çok severim.O yüzden mi bilmem bu kitap çok hoşuma gitti. Hele o son .. Yazar tam kitabın asıl başladığı yerde bitirmiş ki bu beni sinir etti. Sanırım ikinci kitabı 15 bin gözle falan bekliyorum :)� Genel olarak çeviri muhteşem , kitap akıcı ve heyecen vericiydi.Tahmin ettiğim hiçbir şey gerçekleşmedi. Bence hiç vakit kaybetmeden alın okuyun.

Puanım: ⭐⭐⭐⭐0 yorum:

Yorum Gönder

 

Hunharca Okuyan Kız Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang