2 Ocak 2016 Cumartesi

Çirkin Ask - Colleen Hoover - Kitap Yorumu

                                  
  

KÜNYE
Çeviri:   Kübra Tekneci
Orijinal Ad : Ugly Love
Sayfa Sayısı : 368
Tür : Genç Yetişkin / Romantik 


ARKA KAPAK


New York Times’ın çok satan yazarı Colleen Hoover yürekleri sızlatan yeni bir aşk hikâyesiyle
geri dönüyor.

Tate Collins havayolu pilotu Miles Archer’la tanıştığında, bunun ilk görüşte aşk olduğunu düşünmez. Birbirlerini arkadaş olarak görecek kadar bile iletişim kurmazlar. Tate ve Miles’ın tek ortak noktası birbirlerine karşı inkâr edilemez bir çekim hissetmeleridir. Tutkularını açıkça ortaya koyduklarında, kusursuz bir planları olduğunu anlarlar. Genç adam aşk peşinde değildir, genç kadının ise aşka ayıracak vakti yoktur, geriye sadece seks kalır. Tate, Miles’ın ona sunduğu iki kurala uyduğu sürece anlaşmaları şaşırtıcı bir şekilde sorunsuz olacaktır.

Asla geçmişim hakkında soru sorma.
Bir gelecek bekleme.

İdare edebileceklerini düşünürler, ama çok geçmeden bunun hiç de kolay olmadığını anlarlar.

Kalplere sızılıyor.
Sözler bozuluyor.
Kurallar çiğneniyor.
Aşk çirkinleşiyor. YORUM

Selam :) Dün gece Çirkin Aşk ı bitirdim. Normalde kitabı bitirir bitirmez yorumunu girerim ama Çirkin Aşk bende soğuk duş etkisi bıraktı . Kendime gelemedim bir süre -,-Neyse yoruma geçmeden önce konudan bahsedeyim ;

Tate Collins hemşirelik yüksek lisans diplomasını almak için eğitim görüyor bu sürede iş buluyor ve abisinin yanına taşınıyor.  Abisini karşı komşusu Havayolu pilotu Miles Archer ile tanıştığında karşı konulmaz bir çekim hissediyor ve bu his karşılıklı. Bu hissi açıkça ortaya koyduklarında bir plan yaparlar ve bu planın içinde aşk yoktur.
Geriye sadece hissettikleri cinsel çekim kalıyor  ama işler Tate için hiç umduğu gibi olmuyor.Çirkin Aşk konu itibariyle ilgi çekici aman aman bir konuyu anlatmamış . Klasik bir konu , klasik yaralı bir geçmiş  harikulade bir anlatım... İlk okuduğumda hayal kırıklığına uğradım gerçekten . Ama kitap ilerlediğinde konunun sıradanlığı bir şekilde beni etkiledi. Grinin Elli Tonu ' nda okumuştum , sanırım Ana söylüyordu ." Sıradanı sıradışılığa yüceltmiş " Hah işte yazar Çirkin Aşk ta bunu yapmış. Sıradan bir konuyu okadar ince , o kadar derin işlemiş ki etkilenmemek elde değil. Kitapta ayrıca hoşuma giden konu Miles ın geçmişini şiirsel bir şekilde anlatması , o kadar hoşuma gitti ki. 
Ve Miles Archer bu adama aşık olmamak elde değil , çektiği acılara , sevgisi  o kadar büyük ki  adamı göğsünüze yaslayıp " geçecek bebeğim , hepsi geçecek !" diyesiniz geliyor. Aşkın sadece iyi yanlarının olmadığını ,çirkin yönlerinin de olduğunu bir şekilde bize aktarıyor. 
Biliyorsunuz yakında Miles Archer 'ı film olarak izleyeceğiz . Yahu sizce o fragman kitabı hiç yansıtmış mı ? Bence yansıtmamış.  Miles Archer  mavi  gözlü bir kere tamam mı ? � İnşallah berbat etmezler . Her neyse... Bu Kitap sadece bir hikâye anlatamıyor , aşkın nelere neden olduğunu , hayatın tozpembe olmadığını  anlatıyor. Bu yüzden fazla geç kalmayın , elinize alın ve hemen okuyun :) 

Puanım : ⭐⭐⭐⭐❇/50 yorum:

Yorum Gönder

 

Hunharca Okuyan Kız Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang