26 Mart 2016 Cumartesi

Anlaşma - Kitap Yorumu ( OF CAMPUSS#1 )KÜNYE

KİTAP ADI : ANLAŞMA 

YAZAR : ELLE KENNEDY

ÇEVIRMEN : HANİFE ALBAYRAK

TÜR : YENİ YETİŞKİN

SAYFA SAYISI : 448


ARKA KAPAK 


2015 Goodreads En İyi 5 Romans Kitabından Biri Okulun kötü çocuğuyla anlaşmak üzereydi ve işler fena halde karışacaktı...

Hannah Wells onu baştan çıkaracak birini sonunda bulmuştu. Hayatındaki diğer her şey konusunda son derece kendisine güvenmesine rağmen, konu seks ve arzulara geldiğinde boş çuvaldan farkı yoktu. Hoşlandığı adamın dikkatini çekmek için sinir bozucu, çocuksu ve kendini beğenmiş hokey takımı kaptanına özel ders verip onunla çıkıyormuş gibi davranmak zorunda kalsa da, bunu yapmaya kararlıydı.

Garrett Graham'ın tek istediği mezun olduktan sonra profesyonel hokey oyuncusu olmaktı, ancak düşen ortalaması, uğruna çalıştığı her şeyi tehdit ediyordu. Eğer alaycı bir esmer güzelinin başka bir adamı kıskandırmasına yardım etmek takımdaki pozisyonunu garanti altına alacaksa buna katlanırdı. Fakat beklenmedik bir öpücük her ikisini de daha önce yaşamadıkları bir arzu yolculuğuna sürüklediğinde, Garrett numara yapmanın hiçbir işe yaramayacağını anlamıştı. Şimdi sadece Hannah'yı aradığı adamın kendisine çok benzediğine ikna etmeliydi.

"Elle, yeni yetişkin türünün duygularını, romantikliğini ve dizginlenmemiş seksiliğini ustaca yakalıyor! Garrett için çıldıracaksınız!
-Alice Clayton, New York Times çoksatan romanı Duvarların Dili Olsa'nın yazarı-

"Elle Kenedy daha ilk cümleyle insanı yakalıyor! Hem ateşli hem de kalbinizi burkan cinsten bir roman olan Anlaşma kesinlikle harika!
-Katy Evans, New York Times çoksatan yazarı-

"Okuduğum en iyi üniversite temalı aşk kitabıydı… Güldüm, kendimden geçtim, kitabı elimden bıramadım. Şiddetle öneriyorum!" 
-Aestas Book Blog-YORUM

Selamlar :) Uzunnn bir aradan sonra sonunda kitap yorumuyla sizlerleyim :)
Üst üste farklı kitaplara başlayınca Rs kaçınılmazdı tabiki . Kendime gelene kadar neler çektim bir bilseniz :) Bir daha aynı anda birden fazla kitap okumayacagim ... İşte aç gözlülüğün zararları:)

Herneyse , dönüşümün beni kahkahalara boğan aynı zamanda bitirdiğimde yüzümde şapşal bir  gülümseme bırakan kitabin yorumuyla olmasını istedim.
Kitabımızın konusuna kısaca değinirsek ; Üniversite de Hokey kaptanı olan Garret Graham'ın bir ders yüzünden ortalaması düşüyor ve eğer dersi kurtaramazsa hokey oynaması tehlikeye giriyor ki "Hokey" Garret Graham için hayatının temel amacı. Garret ,bu soruna bir çözüm bulabilmek için sınavdan yüksek alan Hannah Wells'e özel ders verebilmesi için istekte bulunuyor . Ve kitabımız resmi olarak başlıyor.


Başta da söylediğim gibi Anlaşma her sayfasında kahkahalara boğularak okuduğum , yer yer  hüzünlenip yer yer Garret 'ın  şapşallıklarına aşık olduğum bir kitap oldu. 
Kitabı diğer genç yetişkin (yeni yetişkin ) kitaplarından ayıran en önemli özellik karakterlerimizin gayet zeki , aklı başında ve ayaklari yere basan sağlam karakterler olması. 
Biliyorsunuz genç yetişkin türünün en temel özelliği sala bir kız ve kötü çocuk klişelerini barındıran kitaplar olması . Ama Anlaşma 'da kızımız her ne kadar sonlara doğru gerizekalılaşsa da sonlara doğru iyi toparlayıp geçmişini gayet sağlıklı bir şekilde atlatmış güçlü bir kız .
Veeee en  sevdiğim erkek karakterler arasına feci bir şekilde bir giriş yapan Garret Graham , kötü çocukları zekası , uslu duruşu (!) :D , ve şapşallığıyla  resmen tekmeleyip gönderdi :) 

Yaşasın ! Aklı başında ,gerizekalı olmayan ana karakterler :) 
Çok çok severek okudum :) Okurken eğlendim , güldüm , yer yer kahkahalara boğuldum :D

Umarım 2. Kitap ( Logan'ın hikayesi ?) de güzel olur . Merakla bekliyorum .

Puanım : 4/5


Alıntı 


 "Sırf meraktan soruyorum," dedi. "Sabahları uyandıktan sonra kendini ayna karşısında bir iki saat izliyor musun?" "İki," diye cevapladım neşeli bir şekilde. "Kendine beşlik falan çakıyor musun ?" "Elbette hayır ," diyerek sırıttım. " Her bir pazımı öptükten sonra tavana doğru tutup yukarıdaki büyük adama böylesine mükemmel bir erkek örneği yarattığı için teşekkür ediyorum ." 


0 yorum:

Yorum Gönder

 

Hunharca Okuyan Kız Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang