2 Ekim 2016 Pazar

ASLA AYRILMAYACAĞIZ - KİTAP YORUMU
ARKA KAPAK

Bazı sözler bozulmaya mahkûmdur
Yangın, İntikam...

On yedi yaşındaki Alice Monroe'nun tüm düşünceleri bunlardan ibaret. Ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırılan Alice, erkek arkadaşı Jason'ın ölümüne neden olan yangının kâbusuyla boğuşmaktadır. İkiz kardeşi Celia'nın çıkardığı yangın. Ancak aynı hastanede tedavi gören gizemli, karizmatik Chase kız kardeşinden intikam alabilmesi için ona yardım etmeyi kabul ettiğinde, Alice yaşadığı her şeyi yeniden gözden geçirmeye karar verir. Acılarla dolu geçmişini bir günlüğe yazmaya başladığındaysa saklı gerçekler artık sır olmaktan çıkar. Peki ya güvendiği tek kişi önemli bir gerçeği ondan gizliyorsa...

"Gerçekçi karakterleriyle ürpertici bir hikâye… Bu kitap, gerilimi uçlarda yaşamak isteyen her okuyucuyu kendisine çekecek." 
-Kirkus Reviews-

"Emiko Jean'in çıkış kitabı Asla Ayrılmayacağız sonuna kadar nefesimi tutarak okumama sebep olan, zekice kurgulanmış bir psikolojik gerilim romanı. Emiko, daha fazla yaz lütfen!" 
-Kimberly Derting-

"Elinizden düşüremeyeceğiniz bu çarpıcı roman sizi içine çekip başınızı döndürecek. Bu kitap yaralı insanların, onların çektikleri acıların ve sebep oldukları yıkımların hikâyesi." 
-Kendare Blake-

"Psikolojik bir geziye çıktım sanki… Yazar bu ürkütücü gerilim romanıyla türünün bir tık ötesine geçmiş. Çok başarılı bir ilk kitap."
-Adele Griffin-

"Tüyler ürpertici ve sürükleyici konusuyla Asla Ayrılmayacağız beni yerime çivileyen, şaşırtıcı ve nefes kesici bir çıkış kitabı. Emiko Jean'in sıradaki eserini okumak için sabırsızlanıyorum!" 
-Megan Miranda-

"Sizi gerecek, huzurunuzu kaçıracak ve dengenizi iyice sarsacak bir roman." 
-Kat Rosenfield-
(Tanıtım Bülteninden)YORUM

Merhabalar💃 Ekim ayının ilk kitabı olan Asla Ayrılmayacağız , dakikalar önce bitti.


Ben de bıraktığı hisler silsilesinde ise en belirgin olanı ağır bir kalp kırıldığı...
Hani bazı kitaplar vardır.İsminden , kapak tasarımına kadar okuyucuya ne vereceğini , ne hissettireceğini belli eder . İşte Asla Ayrılmayacağız da bu tür kitaplardan.

Başından beri beni üzeceğini , büyük bir etki bırakacağını biliyordum... Ancak bir yanım bu etkiyi göz ardı edip beni sürekli okumaya itti bir yanım ise kitabı kenara koyup bakışmak...

Tabi ki bakışmadım. Bütün sadistliğimle alıp kitabı okudum..


Asla Ayrılmayacağız, Psikolojik Gerilim/ Dram (?) Türün de bir kitap .
Kitap boyunca cinayetle suçlanan Alice'in hikâyesini okuyoruz.Alice Vahşi Ada adını  verdikleri Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesin de kalıyor. Sebebi ise erkek arkadaşı Jason'u öldürmekle suçlanması . Ancak Jason'u Alice 'ın kız kardeşi Celie öldürdü.Bunu sadece o biliyor ve intikamını almak zorunda .


Asla Ayrılmayacağız, dört dörtlük tamamen harika bir kitap değil türlerine nazaran. Çekici kısmı da bu bence. Başından beri tahmin edilebilir oluşu. Sona kadar kalbimizi kıracağını , bizi üzeceğini biliyoruz.O nedenler silsilesini öğrendikçe , ip uçlarını yakaladıkça hüzne boğuluyoruz .

Okurken heyecana boğulduğum, sayfalarını hızlı hızlı geçip sonuna kadar takılmadan okuduğum kitaplardan Asla Ayrılmayacağız.

Özellikle bu tür "Psikolojik - Gerilim " türün de kitapları sevenlere öneririm.

Hafif , tadımlık ancak dibine kadar ağlamalık.

Puanım : 4/5

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Hunharca Okuyan Kız Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang